Materace do łóżka

Wyświetlono wszystkie 8 wyników

Zdrowy, a jednocześnie regeneracyjny sen jest niezwykle ważny. Aby go sobie zapewnić, potrzebne jest nie tylko wygodne łóżko, ale i odpowiednio dobrany materac. Dzięki zadbaniu o te dwa czynniki, jak i o właściwą ilość oraz jakość wypoczynku nocnego, organizm może dobrze funkcjonować. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się różne modele, które różnią się m.in. wymiarami. Warto zapoznać się z ich właściwościami, aby dopasować produkt zapewniający komfortowy odpoczynek. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi producentami, którzy od lat działają w tej branży. Dlatego sprzedajemy materace do łóżka bardzo twarde, twarde oraz miękkie, aby każdy znalazł dla siebie produkt o odpowiedniej twardości.

Dobry materac na łóżko, czyli jaki?

Aby właściwie wybrać materac do łóżka, warto zwrócić uwagę na takie kluczowe aspekty, jak jego jakość wykonania oraz właściwości. Do tych ostatnich zalicza się m.in. hipoalergiczność. Jeśli produkt będzie antybakteryjny i przeciwgrzybiczny, a przy tym gwarantował swobodny przepływ powietrza, skorzystają z niego osoby cierpiące na różne uczulenia.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest stopień twardości materaców do łóżek. Komfort nocnego wypoczynku każdy definiuje inaczej. Dlatego zakup tego typu wyposażania powinien być podyktowany własnymi preferencjami, wagą ciała oraz ewentualnymi schorzeniami, które mogą mieć wpływ na jakość snu.

Przy wyborze właściwego modelu lepiej więc zwrócić uwagę na różne aspekty techniczne, zwłaszcza że jest to inwestycja zazwyczaj na wiele lat. Każdy z naszych artykułów został dokładnie opisany, dzięki czemu z łatwością można zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi jego budowy oraz właściwościami. Dostępne produkty wykonane są także z antyalergicznych, higienicznych materiałów, których bezpieczeństwo potwierdzają odpowiednie atesty. Wczytując się w tego rodzaju informacje uda się dobrać taki podkład, który zapewni ciału odpoczynek bez bólu odcinka lędźwiowego, szyjnego czy napięcia mięśni.

Jak twardy powinien być materac do łóżka?

Do jednych z najważniejszych parametrów przy wyborze materaców na łóżka zalicza ich twardość, oznaczana literą H. I tak dla osób o wadze:

 • do 50 kg – będzie to H1,
 • od 50 do 80 kg – H2,
 • od 80 do 100 kg – H3,
 • powyżej 100 kg – H4.

Oprócz tego duże znaczenie mają tzw. strefy twardości. Dobrej jakości produkty przeznaczone do spania charakteryzują się podziałem na wiele obszarów podpierających różne partie ciała. Obejmują one:

 • głowę,
 • barki,
 • stopy,
 • łydki,
 • uda,
 • miednicę,
 • kręgi lędźwiowe.

Będzie to miało znaczenie zwłaszcza dla osób, którym często doskwierają bóle w tych obszarach i chciałaby wreszcie zapewnić sobie sen w komfortowych warunkach.

Wygodne materace sprężynowo-piankowe do łóżka

W naszej ofercie dostępne są materace do łóżek, które zbudowane są ze sprężyn i pianki. Są one bardzo popularne, a zarazem sprawdzone, idealne zwłaszcza dla miłośników klasycznych modeli. Wyróżnia je wysoka wytrzymałość i odporność na obciążenia. Oznacza to, że mogą być używane przez osoby o dużej masie. Jest to możliwe dzięki temu, że tego rodzaju produkty zbudowane są z połączonych ze sobą sprężyn, które cechuje wysoka elastyczność powierzchniowa.

Z kolei dzięki temu, że materac do łóżka wzbogacony jest o piankę, staje się jeszcze wygodniejszy, i trwalszy. Dodatkowe miękkie wypełnienie sprawia, że produkt ten lepiej dostosowuje się do kształtu ciała, a przy tym jest odporny na odkształcenia i zniszczenia. Ze względu więc na duże spektrum rozwiązań, które sprzyjają komfortowi odpoczynku i snu, proponowane modele są najchętniej wybieranymi do sypialni.

Wysokiej jakości materac do łóżka a dobry sen

Zakup dobrego materaca na łóżka pozwoli zachować odpowiednią pozycję ciała podczas snu, a to z kolei — zapomnieć o bólach pleców, karku, głowy czy kończyn. W przypadku osób, które częściej śpią na boku, doskonałym wyborem będzie model elastyczny, czyli dopasowujący się do sylwetki i zapewniający ulgę biodrom oraz ramionom. Z kolei ci, co preferują wypoczynek nocny na brzuchu lub plecach, lepiej nich zdecydują się na twardszy produkt. Wówczas nacisk ciała rozłoży się równomiernie.

Materac na łóżko dopasowany do potrzeb

W naszym sklepie każdy znajdzie model idealnie dopasowany do swojej wagi oraz osobistych preferencji. Polecamy materace na łóżka, które wyposażone są w elastyczne sprężyny obłożone obustronnie pianką. Oferta obejmuje również nawierzchniowe, dzięki którym można skutecznie podnieść komfort snu w przypadku starego lub niewygodnego podłoża. Nadają się one również do zastosowania jako wierzchnia warstwa kanap czy sof. Tego typu podkłady z naszego asortymentu mogą być rozwiązaniem poprawiającym jakość odpoczynku bez konieczności wymiany dotychczasowego wyposażenia.

Dostępne tu produkty pomogą zwiększyć wygodę wypoczynku. Każdy proponowany przez nas materac na łóżko, niezależnie od wariantu, zapewni komfort wszystkim domownikom. W ten sposób każdy z nich bez względu na wiek, wagę czy dolegliwości będzie mógł odpoczywać w dobrych warunkach. Zachęcamy do dokładnego przeanalizowania oferty produktów do sypialni i wyboru idealnego modelu!