Nowoczesne stoliki kawowe

Wyświetlono 1–12 z 23 wyników

Jednym z najchętniej wybieranych przez inwestorów trendem w wykańczaniu mieszkań czy domów jest utrzymanie ich wnętrz w minimalistycznej stylistyce. Dobrym przykładem mebli sprawdzających się przy takich aranżacjach są nowoczesne stoliki kawowe do salonu. Są one przeważnie dość niskie, małe, okrągłe, drewniane, pozbawione dodatkowych dekoracji i utrzymane w surowych, ale nadal atrakcyjnych wizualnie formach. Oferujemy tego typu stoliczki w naszym sklepie – zapraszamy do zapoznania się z ich dokładną specyfikacją.

Co wyróżnia nowoczesne stoliki kawowe?

Prostota i wykorzystanie jak najmniejszej liczby połączonych ze sobą elementów – to cechy charakterystyczne minimalistycznych mebli. Mały, okrągły, drewniany stoliczek kawowy składający się jedynie z blatu oraz nóżek może być jednak ciekawym wizualnie i funkcjonalnym dodatkiem do salonu. Nowoczesna stylistyka to w tym wypadku przede wszystkim brak zdobień. Dominujące są proste kształty geometryczne – prostokąt, kwadrat czy koło. Materiały wykorzystane do produkcji to często metale i drewno, ale też tworzywa sztuczne zapewniające pożądany przez wielu inwestorów połysk powierzchni mebla.

Dostępne w naszym asortymencie małe, ale też większe nowoczesne stoliki kawowe do salonu proponujemy m.in. w pierwszym z wymienionych wariantów. W takiej konfiguracji gładki, kwadratowy, prostokątny lub okrągły blat drewniany połączony został ze stalowymi nóżkami w kolorze uniwersalnej i jednocześnie atrakcyjnej wizualnie czerni. To doskonałe uzupełnienie minimalistycznego salonu – np. wykończonego w stylu skandynawskim lub industrialnym.

Jakie są najważniejsze zalety nowoczesnych stolików kawowych?

Wspomniane meble mają wiele atutów, a jednym z najważniejszych jest niepowtarzalny wygląd. Przodujące obecnie w trendach wnętrzarskich minimalistyczne, proste elementy wyposażenia wnętrz utożsamiane są z nowoczesnością, luksusem, elegancją i nienagannym stylem. Warto zwrócić też uwagę na funkcjonalność takich wyrobów jak mały stolik do salonu w opisywanej formie – okrągły i drewniany. Jest on praktyczny, łatwy w pielęgnacji i wytrzymały dzięki użyciu do jego produkcji wysokiej jakości materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Do istotnych zalet minimalistycznych stolików kawowych należy zaliczyć również ich wszechstronność. Dobrze sprawdzają się w wielu typach aranżacji – przede wszystkim we wspomnianych już stylach skandynawskim i industrialnym, ale też całkowicie nowoczesnym czy klasycznym – łączącym zarówno takie meble jak mały, drewniany okrągły stolik kawowy ze zdobionymi szafami czy komodami. Warto jednak pamiętać, by dla konkretnych wnętrz dobrać nowoczesne elementy wyposażenia o odpowiednich kolorach. Z tego właśnie względu nasza oferta jest zróżnicowana – zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi w asortymencie meblami.

Czym kierować się przy wyborze nowoczesnego stolika kawowego?

Podstawowym kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę, kupując mały stoliczek kawowy, jest kształt jego blatu oraz rozmiar powierzchni roboczej. Popularny jest model okrągły i drewniany. Pod tym kątem nowoczesne meble do salonu można z powodzeniem dopasować do indywidualnych preferencji. To bowiem zarówno spore ławy, które świetnie sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach w domach jednorodzinnych, jak i mniejsze, ale nadal atrakcyjne wizualnie odpowiedniki np. do mieszkań o niewielkim metrażu. Istotne jest również określenie funkcji, jakie pełnić ma stolik kawowy do salonu. W przypadku, gdy będzie on wykorzystywany głównie do stawiania na nim filiżanki z kawą czy przekąsek, dobrym wyborem będzie mały, okrągły drewniany model. Jeśli jednak priorytetem jest praktyczność i sporo miejsca do przechowywania, nowoczesne meble tego typu są też produkowane w wariancie z półkami znajdującymi się pod blatem.

Ważne jest, by drewniane, okrągłe lub kwadratowe stoliki kawowe do salonu dopasować do utrzymywanej w nim aranżacji. Zachowanie jej spójności jest kluczowe w kontekście uzyskania nienagannie wyglądających wnętrz. W razie wątpliwości nasi specjaliści zapewniają fachowe doradztwo w zakresie wyboru dostępnych w sklepie mebli. Zainteresowanych ich zakupem zapraszamy do zapoznania się z asortymentem!